Jak przygotować się do sesji fotograficznej?

Nie zależnie od rodzaju sesji, na którą się umówiliśmy trzeba się odpowiednio przygotować aby efekt końcowy był dla Nas zadowalający. Poniżej znajdziecie kilka pomocnych wskazówek.

Sesja noworodkowa, niemowlęca lub dziecięca

Naszą „specjalnością” jest fotografowanie dzieci – począwszy od kilkudniowych noworodków, poprzez leżące, raczkujące i stawiające swoje pierwsze kroki niemowlaki, szalejące bądź nieśmiałe kilkulatki, na niesfornych nastolatkach kończąc. Fotografujemy Twoje pociechy takimi jakie one są: uśmiechnięte, pełne życia, ciekawskie, bojaźliwe, spontaniczne.
Sesja fotograficzna odbywa się w naszym studio lub w domu klienta może ona również odbyć się w plenerze.

Sesja studyjna zwykle trwa u nas około 2 godzin – ostateczny czas zależy jednak do sytuacji. Zdarza się, że praca idzie nam bardzo sprawnie, ale zdecydowanie częściej musimy poświęcić dzieciom więcej czasu. Nigdy nie spieszymy się, nie poganiamy. Maluszkom pozwalamy się wyspać, robimy przerwy na karmienie, bujanie, przewijanie i zabawę. Dzieci reagują na nową sytuację bardzo różnie i zawsze stawiamy ich potrzeby na pierwszym miejscu!

W momencie gdy rodzice mają wątpliwości do co sesji, przekładamy ją i wykonujemy wówczas gdy nabiorą pewności, przekładamy sesję również wówczas gdy – Ja jako fotograf przeziębiona. Nie zamierzam zarazić Waszego maleństwa, sesja poczeka.

Jak przygotować dziecko/dzieci do sesji fotograficznej?

W pierwszej kolejności do roli rodzica należy przygotowanie odpowiedniej stylizacji dla swojego dziecka. Należy w tym calu przygotować dla niego takie ciuszki, w których według Ciebie wygląda najładniej bądź najzabawniej. Nie bój się zabawnych nakryć głowy, wielkich kokard, kolorowych bucików czy nawet biżuterii.

Piłka, lalka, czy cokolwiek innego z czym identyfikuje się Twoje dziecko będzie stanowić przyjemną odmianę i z pewnością pozwoli szybko pokonać początkową niepewność i zakłopotanie.

Mile będą widziane również wszelkiego rodzaju krzesełka, foteliki, kosze – cokolwiek na czym bądź w czym można posadzić dziecko. To zdecydowanie urozmaici nasze zdjęcia. – tak jest w przepadku sesji wykonywanej w domu klienta, sama również posiadam multum akcesoriów, które sprawią, że ujęcia staną się niepowtarzalne – używam ich w studio, zabieram również kilka propozycji ze sobą dobranych pod klienta.

Sesja modelingowa / glamour / akt / ciążowa

Ilu sesji zdjęciowych masz okazję doświadczyć w życiu? Jesteś nie jesteś modelką, zaledwie parę razy stajesz przed obiektywem. Zdjęcia, do których pozujesz są pamiątką na lata. Należy jednak pamiętać, że każda sesja zdjęciowa wymaga przygotowania nie tylko ze strony fotografa! Wkład osoby pozującej jest równie ważny i ma ogromny wpływ na efekt finalny zdjęć. Warto zatem zadbać o to, aby wyglądać na nich jak najlepiej. Oto kilka kroków, które pomogą Ci się przygotować:

1. Ustal z nami datę i godzinę wykonania zdjęć przynajmniej z dwutygodniowym wyprzedzeniem. Daje to czas na obmyślenie koncepcji sesji i jej realizację. Zadbaj o to, aby w tym dniu nie mieć umówionych żadnych ważnych spotkań. Jeśli podczas zdjęć będziesz się stresować, że musisz jeszcze gdzieś zdążyć, będzie to widoczne w twoim zachowaniu, a także na fotografiach.

2. Zaplanuj z fotografem, jak będzie przebiegała sesja i ile będzie trwała. To prozaiczne, ale jeśli macie pracować przez parę godzin warto zabrać ze sobą fundusze np. na obiad (być może będziecie chcieli zrobić przerwę na coś do jedzenia). Ponadto zorganizuj sobie transport   i opiekunkę dla dzieci, jeśli je masz.

3. Zastanów się, jak chcesz wyglądać na fotografiach. Romantycznie i zwiewnie, czy energicznie i odważnie? Wystarczy, że przejrzysz magazyny mody. Przyjrzyj się sesjom zdjęciowym. Zobacz jak pozują modelki. Czy taki styl Ci się podoba czy wręcz przeciwnie? Czy są zdjęcia, które wyjątkowo Ci się podobają? Jeśli tak to dlaczego? Poszukaj inspiracji co do fryzury, makijażu czy nawet samej tematyki sesji zdjęciowej.

4. Pobaw się w stylistkę. Postaraj się wybrać kilka strojów, które chcesz założyć. Pamiętaj, aby dołączyć do nich akcesoria, buty, biżuterię. Jeśli jesteś zadowolona ze swojego wyboru, super! Możesz powiesić ubrania w szafie, aby czekały na swój wielki dzień albo założyć zestaw wcześniej i zobaczyć, jak się w nim czujesz. Możesz również urządzić mini próbę z przyjaciółkami. Razem możecie wyczarować stylizację idealną dla Ciebie. Jeśli niczego ciekawego nie znalazłaś, zastanów się czego Ci brakuje i wybierz się na małe zakupy w poszukiwaniu stroju specjalnego na tę okazję. Pod tym linkiem znajdziecie podpowiedzi: link

5. Makijaż fotograficzny, podobnie jak filmowy i sceniczny różni się zdecydowanie od makijażu, który wykonujesz na co dzień. Makijaż taki musi uwzględniać rodzaj i temperaturę barwową stosowanego oświetlenia oraz siłę światła jakim będzie oświetlany plan zdjęciowy. Pamiętaj, że oświetlenie błyskowe jest o wiele mocniejsze od światła zastanego, dlatego też zwykły dzienny makijaż może całkowicie zniknąć. Jeśli więc decydujesz się na przygotowanie makijażu we własnym zakresie dobierz jego moc i kolorystykę właściwie do specyfiki danej sesji jak również skrupulatnie zakamufluj wszelkie niedoskonałości cery.

6. Twój wygląd to jeden z najważniejszych elementów! Zasada jest prosta: im piękniej będziesz wyglądała, tym lepiej będziesz czuła się   w swojej skórze, a im lepszy nastrój, tym piękniejsze zdjęcia. Każdy z nas decydując się na płatną sesję zdjęciową, chce, aby jej efekty były jak najlepsze.

Pamiętać należy o tym, jaki rodzaj sesji zdjęciowej zamawiasz. Jeśli decydujesz się na sesję z wizażem, czesaniem i stylizacją – zadbamy o to, aby wszystko się ze sobą komponowało. Jeśli jednak sama chcesz przygotować stylizację i makijaż, należy wziąć pod uwagę klika wskazówek oraz pamiętać o tym, że fotograf może odpowiednio zagrać światłem, kadrem i ustawieniem pozy abyś wyglądała korzystnie lecz bez starannego uprzedniego przygotowania nie będzie w stanie zdziałać cudów.

7. Bądź wyspana, wypoczęta, zjedz coś lekkiego. Pamiętaj o tym, że obiektyw widzi więcej niż oko ludzkie i jest w stanie wychwycić wszelkie ślady zmęczenia. W czasie sesji słuchaj fotografa, gdyż przez wizjer aparatu widzi dokładnie to co zostanie zarejestrowane na zdjęciu.

8. Kolejną istotną sprawą jest mimika. Nie pozwól, aby na każdym zdjęciu zaprezentowany był taki sam wyraz twarzy. Dobrze jest poświęcić chociaż odrobinę czasu przed sesją na spojrzenie na siebie w lustrze i przećwiczenie paru min, zwłaszcza takich, które w jakikolwiek sposób oddają wszelkiego rodzaju emocje. Zorientuj się, który profil masz lepszy, czy lepiej wyglądasz z delikatnym uśmiechem, czy z poważniejszą miną. Dobrym rozwiązaniem jest też lekkie rozchylanie ust, zwłaszcza u osób, które czują lekki stres podczas sesji – sprawi to że buzia będzie wyglądać naturalnie.

9. Osoby chętnie korzystające z solarium powinny na co najmniej tydzień przed sesją zrezygnować z tego typu przyjemności. Solarium sprawia, że skóra potrafi przyjąć dziwnie czerwonawy kolor. Na sesje oczywiście dobrze jest przybyć opalonym lecz nie na ostatnią chwilę.

10. Kilka dni przed zdjęciami warto zrobić peeling twarzy i ewentualnie całego ciała jeśli będzie to sesja odsłaniająca sylwetkę.

11. Manicure i pedicure – najlepiej francuski. Możesz również pomalować paznokcie lakierem bezbarwnym lub w pastelowych jasnych kolorach, ale nie perłowym. Wyjątek stanowi konkretna stylizacja która wymaga odpowiedniego koloru paznokci.

12. Decydując się na sesję aktu lub sesję w ciąży nie powinnaś nosić obcisłej bielizny w dniu sesji.
Jeśli to Twoja pierwsza sesja zdjęciowa, możesz być lekko zestresowana, ale nie martw się. Na pewno wprowadzi przyjazną atmosferę, pomoże Ci się rozluźnić i zadba o to, aby zdjęcia były piękne.

Panowie! Jeśli Wy również chcecie skorzystać z naszych usług i zrobić sobie u nas sesję modelingową lub dołączyć do partnerki podczas sesji, to sposób przygotowania do niej jest dla Was praktycznie taki sam (poza oczywiście niektórymi wyjątkami).

Jak wygląda taka sesja fotograficzna?

Na początek proponuje spotkanie, które do niczego nie zobowiązuje, będziemy mogli w swobodnej atmosferze omówić Twoje oczekiwania i wskazówki, według których wyobrażasz sobie zdjęcia.

Jeśli zdecydujesz się na sesję, ustalimy termin taki jaki będzie Wam odpowiadać (zwykle proszę o 2 tygodniowe wyprzedzenie, aby termin był dostępny dla obu stron, ważne jest to również w przypadku sesji podczas, której ma być obecna stylistka).

Jeżeli bądźcie zrelaksowani, wypoczęci i bez stresu, wówczas wspólnie sprawimy, że sesja fotograficzna będzie po prostu fajną zabawą. Jeśli bohaterami foto – sesji będą kilku miesięczne szkraby zadbaj proszę o to by dziecko było wyspane i najedzone to zapewni mu dobre samopoczucie. Starsze dzieci lubią swoje zabawki, pluszaki itp. Zwyczajnie zabierzcie je ze sobą.

Sesja trwa ok. 2 godzin, w tym czasie zrobimy wiele różnych ujęć. Następnie z wielką starannością wybierzemy dla Was zdjęcia, które zostaną poddane cyfrowej obróbce i zgrane na zadrukowaną płytę zapakowaną w estetyczne opakowanie. Na życzenie możemy dodatkowo wywołać i oprawić owe zdjęcia w piękny album co sprawi, że w efekcie otrzymacie niepowtarzalną pamiątkę, którą będziecie mogli się pochwalić przed swoimi bliskimi.

stat4u
Visit Us On Facebook